Яким Perseverance побачив і почув Марс

Aмeрикaнський висoкoтexнoлoгічний мaрсoxід шукaє сліди життя в крaтeрі Eзeрo, дe кoлись прoтікaлa річкa.

Мaрсoxід Perseverance, який пeрeбувaє в крaтeрі Eзeрo нa пoвeрxні Мaрсa, пoчaв нaдсилaти якісні фoтoгрaфії плaнeти. Oснoвнoю місією aпaрaту є пoшук слідів мaрсіaнськoгo життя, якa, як ввaжaють вчeні, існувaлa в дaлeкій дaвнині. 

Нaвaжтeся нa вeликі речі

Апарат NASA зробив посадку сверху Марсі в ніч на 19 лютого. Насадка ровера тривала близько семи хвилин в автоматичному режимі. Вчені вважають, що в кратері Езеро бери Марсі могли зберегтися сліди життя, оскільки в ньому знайшли колишню дельту річки, що впадала в озерцо.

Озеро Езеро / NASA

Сьогодні навколишнє середовище нате Марсі вороже всьому живому. Затем занадто холодно, щоб вода могла залишатися в поверхні планети в рідкому стані. Розріджена воздух пропускає занадто багато сонячної радіації, здатної повністю стерилізувати верхній билья грунту.

Але так було мало-: неграмотный завжди. Близько 3,5 мільярда років тому получай Марсі текли потоки води. Вона проклала канали та накопичувалася получи дні кратерів. Більш щільна климат, насичена двоокисом вуглецю (CO2), повинна була затримувати більшу частину шкідливого випромінювання.

Perseverance если обстежувати дно пересохлого озера, бурити скалисті породи і витягувати звідти зразки розміром зі шкільний лохмоток крейди. Після цього марсохід акуратно упакує їх у контейнери, які залишаться лежати получи и распишись поверхні планети. Більш докладно относительно унікальну місію – в матеріалі Perseverance шукає життя держи Марсі.

3 березня NASA опублікувало нові фотографії, зроблені марсоходом. Нові зображення були зроблені Perseverance вслед допомогою бортових правої і лівої навігаційних камер Navcam. Вони розташовані високо сверху щоглі марсохода і допомагають йому около переміщенні.

Частина знімків є чорно-білими, деякі фотографії – в кольорі. Возьми зображеннях можна побачити поверхню Марса, а також самовольно апарат.

Крім того, NASA опублікувало аудіозапис зі звуками з поверхні Марса, яку зробив ровер Perseverance після насаждения на планету.

"Дізнайтеся, чому бери Червоній планеті інше звучання, і послухайте перші деловой дневник місії", – йдеться в повідомленні місії в мікроблозі Twitter.

В записі чути тріск і сильний гам, ймовірно, від поривів вітру.

NASA · Sounds From Mars: Filters Out Rover Self-Noise

Нещодавно ентузіасти космосу змогли розгадати послання, зашифроване у візерунку купола парашута, який допоміг марсоходу сісти возьми Марс. Це виявилася фраза "Наважтеся нате великі речі" (Dare mighty things) і координати Лабораторії реактивного руху NASA: 34° 11'58"N 118° 10'31" W.

Візерунок получи и распишись парашуті – не єдина незвичайна обрабатываемый предмет Perseverance. Він привіз на Бог войны три мікрочіпи з іменами майже 11 мільйонів людей.

Инуде також є міні-пам'ятник лікарям, які борються з пандемією коронавірусу, сестерций з адресою Шерлока Холмса, маленький эпизод марсіанського метеорита Sayh al Uhaymir 008, що використовується ради калібрування одного з приладів, а також табличка, для якій зображені всі марсоходи NASA, відправлені бери планету.

Зараз в інтернеті активно обговорюють, що в Perseverance, який є найбільш потужним з технологічної точки зору марсоходом, використовується злегка модифікований процесор PowerPC 750. Прагматично аналогічний стояв в iMac G3, який Apple представила в 1998 році.

Насправді, насчет використання PowerPC 750 в новому марсоході було відомо сыздавна, але активно про це заговорили в березні.

PowerPC 750 був одноядерним процесором з тактовою частотою 233 МГц. Однак він став першим процесором, який використовував динамічне пророцтво переходів. Такий предсказание використовується в сучасних процесорах і системах-бери-чіпах. Але це не делать PowerPC 750 швидким і сучасним процесором.

Однак відповідь получи запитання, чому саме PowerPC 750, досить простий: у нього є спеціальна версія, яка пунктуально працюватиме в марсіанських умовах. Її особливість полягає в захисті від радіації рівня від 200 тисяч по одного мільйона рад. Також процесор може працювати рядом температурі від 55 градусів морозу после 125 градусів тепла.

Ця спеціальна версія називається RAD750. Її виробляє британська компанія BAE Systems. Стартова ціна такого процесора становить 200 тисяч доларів.

Відзначимо, що 4 березня китайський автоматичний апарат Tianwen-1 надіслав свої перші фотографії Марса, які були зроблені з орбіти Червоної планети.

Двойка чорно-білих зображення були зроблені камерою з високою роздільною здатністю, коль зонд перебував на висоті від 330 поперед 350 кілометрів над поверхнею Марса. Нате знімках чітко видно кратери, гірські хребти і дюни четвертої від Сонця планети.

Кольорове фотография було зроблено за допомогою іншої камери і показує північний противоположность Марса.

Мета місії є підготовка перед посадки в травні або червні марсохід для рівнину Утопія. Якщо ровер запрацює, так він стане шостим в історії людства і першим китайським працюючим марсоходом.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.