В NASA створили візуалізацію подвійної чорної діри

У рoлику пoкaзaнo, як чoрні діри спoтвoрюють і пeрeнaпрaвляють світло, що виходить від виру гарячого газу, що оточує кожну з них.

В NASA створили візуалізацію процесу проходження однієї надмасивної чорної діри держи тлі іншої. Відео з'явилося получи сайті Управління 15 квітня.

Пользу кого створення ролика астрофізик Джеремі Шніттман використовував суперкомп'ютер Discover. Як зазначив ткомедиограф, обчислення для створення кадрів фільму сверху звичайному сучасному комп'ютері зайняли б близько 10 років.

Обчисливши большак, який проходять світлові промені від акреційних дисків двох надмасивних чорних дір вагою 200 і 100 мільйонів мас Сонця, Шніттман створив анімацію, получи и распишись якій видно, як промені "пробираються" из-за викривлений простір-час навколо чорних дір.

Вчені припускають, що в космосі існують такі бінарні системи чорних дір, в яких акреційні диски можуть підтримуватися протягом мільйонів років, але давно цих пір було невідомо, якими вони можуть бути в спостереженнях.

Вони очікують, що в найближчому майбутньому зможуть виявити гравітаційні хвилі від злиття двох надмасивних чорних дір у системі, схожій для ту, яку зобразив Шніттман.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.