В Apple з’явилась кримськотатарська мова

Aмeрикaнськa кoмпaнія Apple після чoтирьox рoків звeрнeнь дoдaлa підтримку кримськoтaтaрськoї мови в останньому оновленні своїх операційних систем. Для це повідомив Андрій Алексєєв, який надсилав звернення впредь до компанії, інформує УНН.

Зазначається, що тепер розробники можуть локалізувати свої додатки кримськотатарською.

Активісти надсилали звернення в Apple щодо кримськотатарської мови з 2017 року. Тепер її додали, вказавши як Crimean Turkish (crh).

Користувачі можуть вибрати кримськотатарську мову в двох випадках: якщо вони встановили останні версії операційних систем, наприклад, iOS 14.5, macOS 11.3, і якщо розробники додатків належним чином локалізували їх тією чи іншою мовою.

"Неважный (=маловажный) всі розробники це роблять, звичайно. Але ж раніше навіть і можливості локалізувати кримськотатарською у них отнюдь не було взагалі. Тепер є", — зазначив Алексєєв і додав, що в Apple назву мови вказали як Crimean Turkish, ймовірно, сплутавши Turkic (тюркська) з Turkish (турецька).

В Україні кримськотатарською мовою говорять понад 300 тисяч громадян, а в усьому світі — близько 6 мільйонів, враховуючи кримськотатарські діаспори Туреччини, Узбекистану, Румунії та Болгарії, а також в невеликих громадах США і Канади. Симультанно з тим, згідно з класифікацією ЮНЕСКО, кримськотатарська мова належить по мов, які знаходяться під серйозною загрозою.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.